Dieren

De dieren op de boerderij

Kinderboerderij Boerenvreugd in het Hornmeerpark in Aalsmeer, heeft een gevarieerde dierengroep. U vindt bij ons geiten, schapen, konijnen, cavia’s, kippen, eenden, pauwen, kalkoenen, ezels, poezen en bijen. Doordeweeks kunt u onze boerderijhonden tegenkomen. Al onze dieren hebben een passend verblijf. U kunt bij ons de dieren bekijken, aaien, knuffelen en wat over ze leren. Op de kinderboerderij worden regelmatig dieren geboren. 

Het dierenbestand van Boerenvreugd beperkt zich tot hoofdzakelijk kleine landbouwdieren en de algemeen gangbare kleine huisdieren, die in deze regio’s voorkomen. Op de boerderij komt u geen exoten als papegaaien en uitheemse dieren als lama’s tegen.

Wanneer u de boerderij bezoekt, wilt u dan de dieren niet voeren. Door het voeren gaan de dieren brutaal gedrag vertonen zoals bijten en pikken. Bovendien willen we zelf bijhouden wat de dieren eten.

Onze dieren

Te koop

Zie hier informatie over dieren die te koop zijn.

Afstandsdieren

U kunt een huisdier, dat door omstandigheden niet meer verzorgd kan worden, bij Boerenvreugd ter afstand aanbieden. Op de boerderij hebben wij een aantal hokken beschikbaar voor afstandsdieren, met name konijnen en cavia’s. Bij hoge uitzondering is er ook plek voor (ras)kippen en eenden.

APK voor uw huisdier

Heeft u een konijn of cavia? En vindt u het lastig om zelf de nagels te knippen? Op onze kinderboerderij kunt u ook met uw konijn of cavia terecht voor een APK-tje. Tijdens deze APK worden de oren, ogen, vacht en tanden nagekeken en de nagels geknipt, als dat nodig is.

Poes Tommie

Onze kat Tommie bewaakt het boerderijterrein. Hij patrouilleert dagelijks over het terrein. Via een aantal trapjes kan hij naar zijn eigen plekje op de zolder van de Boerentas. Daar krijgt hij zijn dagelijkse voer en water.

Pluimvee

Op Boerenvreugd hebben we heel veel soorten pluimvee. Kippen, Pauwen, Kalkoenen, Eenden en Duiven. Ze wonen allemaal op de boerderij en hebben ze hun eigen plek en schuilplaats. Het voer verschilt per soort.

Knabbelaars

Op de kinderboerderij hebben we zowel konijnen als cavia’s, ieder in hun eigen hokken. Een aantal cavia’s kun je aaien. Deze cavia’s wonen in “de caviavilla”. Verder is het mogelijk om op bezoek te gaan bij de grote konijnen in de knuffelstal in de stolp. Buiten is een groot konijnenverblijf “konijnenvreugd“, hier verblijven meerdere groepen konijnen. Er zitten verschillen in de verzorging tussen cavia’s en konijnen.

Honden

Kenzo en Dexter zijn onze boerderij honden. Ze zijn doordeweeks regelmatig te vinden op de boerderij.

Bijen

In de wei staan onze bijenkasten. Er staan meerdere kasten en de imker zorgt voor de bijen. Aan de zijkant van de bijenkast hangt leuke informatie over bijen. De honing die door de bijen wordt gemaakt wordt in de boerderijwinkel verkocht. Dominique is de imker van Boerenvreugd.

Ezels

Op Boerenvreugd hebben we drie ezels. Roos, Job en Jasper. Roos is onze ezelin en woont al sinds 2004 op de kinderboerderij. In juli 2019 zijn Job en Jasper op de kinderboerderij komen wonen. De twee ruintjes zijn makke tamme ezeltjes. De drie ezels kunnen het goed met elkaar vinden en lopen gezellig met zijn drietjes in de wei.

Geiten en schapen

De geit is een nieuwsgierig dier en houdt van klimmen en klauteren. Een geit leeft graag met meerdere geiten samen. Het schaap komt wereldwijd voor, in elk klimaat. Er zijn ongeveer 450 schapenrassen. Schapen zijn typische kuddedieren. Het spreekwoord “Als er een schaap over de dam is, volgen er meer” zegt genoeg.